Siyasal Paradigmalar
Süleyman Bülbül 2020 yılının Eylül ayında başlayan Adalet Raporu serilerinde, ülke gündemindeki hak ihlalleri “Adalet ve Adalete Erişim”, “Salgın Krizini Fırsata Çevirmek”, “Temel Haklar”, “Kadın... Adalet Raporu
Gönderiyi Paylaşın

Süleyman Bülbül
CHP Aydın Milletvekili
TBMM Adalet Komisyonu Üyesi

 

Türkiye’de son 18 yılda birçok alanda geriye gidişler, Cumhuriyetten ve kazanımlarından kopuş gözlemlenmekte, bunların başında da hukuk krizi gelmektedir.

Bu anlamda ülkeyi tek kişi yönetimine, demokrasi ve hukuk buhranına sürükleyen yapı nedeniyle doğan bir sorumluluk duygusuyla Adalet Raporları hazırlanmıştır.

2020 yılının Eylül ayında başlayan Adalet Raporu serilerinde, ülke gündemindeki hak ihlalleri “Adalet ve Adalete Erişim”, “Salgın Krizini Fırsata Çevirmek”, “Temel Haklar”, “Kadın Hakları” ve “Hapishanelerin Durumu” ana başlıkları altında derlenmiş ve değerlendirilmiştir.

Ancak bilinmelidir ki, toplumsal muhalefetin yükseldiği her alanda baskı ve yasakları fütursuzca kullanan iktidarın karşısında Adalet Raporlarında yer alan sayılar ve haberler sadece buzdağının görünen yüzüdür.

Eylül ve Ekim aylarına ilişkin Rapora erişmek için tıklayınız.

Kasım, Aralık ve Ocak aylarına ilişkin Rapora erişmek için tıklayınız.

Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarına ilişkin Rapora erişmek için tıklayınız.

Şimdiye kadar Yorum yok.

Aşağıda Yorum bırakmak için ilk siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir